Иноді мені здається, що всі думки ми маєм однакі, просто висловлюємо їх по різному. Й у тому висловленні осьвідчується вся суть.
неділя, 30 жовтня 2022 р.
Край дороги
Спостережні
Багацько людей обернулося на зовнішніх спостерігачів власного життя, ніби то не власне, а життя взагалі. Спостерігачів неуважних, нетямущих, безмірно щедрих на гайний часовий простір і нещадно скупих на сьвідомість.
субота, 29 жовтня 2022 р.
Механіка хисту
Механіка хисту нам геть невідома. Одно знаєм напевно: від механіки хисту життьова конструкція стає хистка.
пʼятниця, 28 жовтня 2022 р.
Фактичні спеціялісти
четвер, 27 жовтня 2022 р.
Своя як чужа
Давання гірше від трутизни
середа, 26 жовтня 2022 р.
вівторок, 25 жовтня 2022 р.
За невразливість
Ідеальний провокатор буває з ідійота. Обидві слові чужі, то вони вже якось ізлигуються. Ідійотизм — то природня провокація, миттєва, запальна. Але ми не піддаємося й ніколи не піддамося: занадто вже багаті не теє, то вже якось принатурилися.
У нашім таборі
І чого це користні ідійоти всі як один воюються проти нас, а некорисні, нікчемні, геть непотрібні — всісінькі вештаються нашим табором?
Московськеє слово
Я геть не маю універсального для теперішнього вкраїнського интеліґента чуття суржикуватого гумору. Тому нечастою добою тяжких моїх, одороблуватих веселощів уже мушу якось жартувати питомими засобами рідної мови — без гострого, дотепного, хоч і перекрученого на трохи вкраїнський копил московського слова.
понеділок, 24 жовтня 2022 р.
Щербичка
Всі причти вже розказані, розтлумачені, а слухач не то що не тямить, а навіть і не слуха. Апостоли, стукаючи ложками, жаліються Христові на люд. Але Він просить накришити в сьорбу ще трохи терпцю.
Безголів'я
Не глухий, не німий, а таки безмовний, так силкується щось сказати, що зриває не шапки, а цілі голови своїм гуком.
Немає мертвих
Треба якось од рання до смеркання й од смеркання до сьвітання тямити, не забувати, що в Христі ніхто з нас не вмре, що в Його немає мертвих — ні від страху, ні від розпачу, ні від горя.
У тяжі
146-ий
These and theirs
'To these and theirs shall lasting freedom stay.' Дуже кортить вірити й дуже треба вірити, що саме на нас (these) і наших (theirs) указує цим пророчим рядком славний Козак Трусиспис. До нашого will доля має конче додати своє shall на довгу, вірну, вислужену вже в Пана волю.
Власний кореспондент
пʼятниця, 21 жовтня 2022 р.
Московський час
Наукарство
четвер, 20 жовтня 2022 р.
За дискримінацію
Він — папужок, вона — папужка. То вже сидячи коло клітки, коректно звертатися "дорогі мої папужки та папужки!". Кажете, просто "папуги"? Дак не буде-ж дискримінації!
середа, 19 жовтня 2022 р.
За торочку
Перший страх минув. Але надходить другий. Другий іде, третього веде. І скільки їх там бере одне одного за сорочку чи за торочку — поки ще невідомо.
Рідні та вірні
Рідними бути мало, треба ще доводитися рідному вірним. Тому й кажуть у нас не "близькі", а вірні. Рідні та вірні. Бо багато чого близько.
субота, 15 жовтня 2022 р.
Потеря порожнечи
Кругом ходе багацько гарних, чистих, грубих, але геть порожніх книжок. Спитуєшся щось черкнути туди — заськи тобі, не руш! Не годиться псувати порожнечи.
Як воно буде
Чудове гаслечко собі вигадав — аж регочуся сиджу: "Все буде вкраїнська мова!" Скажеш гасло — й одразу знати, як воно буде.
New actors
Чую вже, що в ангелянській мові зайшла поведінка називати актрис "actor" — от просто беруть і здирають із чоловіцтва чоловікативи! Зо шкурою деруть! Що-ж теперки буде з нашими "акторами" та "акторками"? Бо ми, виходить, з того самого приводу чинимо щось геть супротилежне. Виглядає так, що в цій "борні" барикадний бік не має значіння: аби барикада, аби суперечка, а ще ліпше — лайка та бійка.
Математикання
Як нестерпно калічить мову ота семискладова "математикиня" — ніби тикає матом, а ніхто й не чує! Наче й не "лінґвістичиня", а чинить неподобство не в своїм городі. Може нелюбителям спільного роду запропонувати звернення "дорогі математи й математики"? Тут зразу відчувається особлива "математичина" жіночність.
Направду кажучи
Ага, ми живемо тому, що нічого иньшого не вміємо. Але, направду кажучи, ми й жити не вміємо ніхто. Просто нічого инакшого не знаємо не вміти. А так би не вміли собі, скажім, десь пробувати в унутрішнім небутті.
пʼятниця, 14 жовтня 2022 р.
Трохи згодом
Хоч-би хто, зірка якої земної, неантичної величини, фільмувався про "Титанік", "Титанік" буде більший. Але це з'ясовується трохи згодом.
Альтернативна Юдина історія
Настає менть, коли Юда не дістає своїх тридцяти срібняків через брак коштів і залишається живісінький, неповішений, і вже синедрійон думає, як розіп'яти Христа й далі рушити історією.
Багатющий вапень
Зідки та туалетова миска бере свій багатющий вапень? Не вже з нас? А ми-ж так його потребуємо!
Оперова умовність
Дуже мені до мисли оперове перебільшення. Мало хто зна, але оперні люде навіть особисто випромінюють це наростання й збільшування. Нашою дріб'язковою добою, коли кожне мацає свого маленького пристрою, ця вогненосна люпа потрібна скрізь.
Рабське тавро
Матюканина — то рабське тавро. Раз, та московська лайка розп'яла нас, яко рабів, а друге — змусила носити свого хреста тільки на те, щоб когось на нім розіп'яти. Уявіть собі матюкливого мученика-переможця, хоч і Бартоломія. Неможливо! Де тут гідність?
Суд над Сенекою
Важкувато стало бути християнами, тож будьмо стоїки. Так чи так, а то одно з наших українських джерел. Сенека наклав на себе руки, але тільки з обов'язку. Якби йому об'явили, що обов'язок українця — жити й боротися, він не скорився-б довіку. Скоритися ницості й підлоті, пустивши з себе шляхетну кров, забризкавши єю песиголовців, що ніколи не чули за звитягу й честь? О, ніколи в сьвіті!
Рабський хор
Краса Вердієвої музики не обманює, а підносить. Бо то велич. Чи могли-б єврейські раби сьпівати так, як це звучить у хорі в "Nabucco"? Та звісно-ж ні! Але так сьпіваємо ми, коли нас хочуть зробити рабами. Сьпіваємо преможно.
четвер, 13 жовтня 2022 р.
На споминок
середа, 12 жовтня 2022 р.
L’Écume des jours
Пиття — прозавтрашність (procrastinatio): воно ніби йде з глибини до тверезого шумовиння щоденщини, туди, де все береться пузирем, булькотить і лопається. Як-що шампана — то найперше шум, а потім глибінь, то правдиве пиття — то ковток глибини, що виринає з напнутими повнявою щоками й запіненими вусами.
Домішка-примішка
Сьвяті вміють тішитися без домішки й журитися без примішки. А життя людини звичайної — то суцільна домішка-примішка.
Аби здоровля
Що я робитиму, коли стратиться потреба на мої "послуги"? Житиму не просто нікчемно, а ще й безпотрібно. Аби здоровля.
Наші житки
Сьвіт хоче, щоб рація нашого житів'я полягала цілковито в праці. Це ми бачимо в тому, що люде де-далі, то все більше "стають непотрібні". Однак потреба на людей — то діло не людське, а власне Боже. Праця-ж — то не рація нашого життя, а поки ще його спосіб, то-б-то наші житки.
Просто я
Я — то просто я, й слава Богу за теє! Невеличка купка з тих, що спасаються коло мене (не конче через мене), хотіли-б, щоб я переріс себе. Але решта в сьвіті сьому либонь бажає, щоб я був стисліший, щільніший і збитіший. На щастя, майже для всіх цих останніх я геть невидимий.
пʼятниця, 7 жовтня 2022 р.
Не друзі
Треба тікати
Мій мирний атомовий вибух
четвер, 6 жовтня 2022 р.
Відносне знаття
Бінарна громада
вівторок, 4 жовтня 2022 р.
А-а, гойда! Чужа мати пойда!
Може в чужої матері "гойда" — то бойове гасло, як у нас "слава". А в нас це слово немовляче, колискове, гойдальне. Ще один промовистий приклад на те, як корисно заховувати себе в рідній мові. А чужа мати в нас іще, де треба, погойдається.
неділя, 2 жовтня 2022 р.
Від суботи до суботи
Християнинові, що, з причин особистих і суспільних, одкладає спасіння до слушної нагоди, годиться починати нове життя не від понеділка, а неділею, зразу по воскресенні.