неділя, 31 липня 2022 р.
Невмерлий Совко
Іще не вмер
Зоїл був сохвистий. І всі критики сохвисті. Спитайтеся в Арістотеля. Тому сохвизм іще не вмер. А тільки хвилозопия.
Всі наші — вічні
Боже, ти Бог живих, а не мерців. Мертві прийшли до нас битися, щоб своє ховати. "Хай ховають!", — сказав був Ти. Порадь-же нас, як нам оживитися й як оживити всіх наших вічних.
Імпет
Не останній день
субота, 30 липня 2022 р.
Своя воля
От ходити за народньою волею ми вже, слава Богу, навчилися. Того й називаємося "демократія", "народовладдя" — гордо та пишно. А от перти проти дужої, від каторжної свеї злости потужної ідеології ще боїмося — зразу приматкобожуємося. Чи то несумісні речі?
Друже час
Обиватель і хвилозоп
пʼятниця, 29 липня 2022 р.
Таке воно
Немов підкова
Спочатку так: немов підкова. В руках у тебе. Гнеться, бідна. А далі бачиш мо... ні, знов як підкова. Й далі, й іще раз. Знов за рибу гроші. Спочатку кажеш, що переживанння, й потім, і знов. Не розгинається ні на потерпання, ні на клопоти, ні на зворушення, ні на схвилювання, ні на неспокій — переживання ніяк не переживе себе. Рідна мовчить до тебе, як чужа.
Самотня кумпанія
На спинах щирих працівників написана "Керуюча компанія". Важко пов'язати простого прибиральника з чимось таким керівним: ані він ніким не керує, ні ним ніхто. І кумпанії нема — ходить саменький. Але чого воно "керуюча"? А це ще спасибі скажіть, що не "управлюча", бо перекладалося з "управляющей". Дак чому-ж не керівнича? А чого сікатися до людей з тими словами? Вже буде вона "керуюча" на віки й віки.
Як померли мій дідо
четвер, 28 липня 2022 р.
Брак добра
Ви бо, браттє, покликані на волю; тільки щоб воля ваша не була причиною (до гріха) тїлу, а любовю служіть один одному. (Гал. 5:13) Ото й ми покликані на таку волю: на волю переможної любови. Перможної над тілесною (матеріяльною), гріховною (злою) силою. Бо ми хочемо служити любов'ю одне одному, а ворог бажає, щоб ми страхом услуговали одному йому. Та й хто той він? У кінці виявиться, що там і не було нічого — тільки брак добра.
Якесь рядно
Отаких дурниць, що я пишу, годилося-б наплести на цілісінький роман, тоді був-би Пруст і всі дивом дивувалися: й що воно за знак?! А так який знак? Ниточки порозлізалися й роздерлося якесь рядно — кому що до того?
Намальовані яблучка
От і геть мене не клопоче, що справжні думки не зазирають до меї хати: вони всі теперка тривожні пішли, сповіщають про тривоги. То вже бавлюся несправжніми гадочками, а ті в кожного свої: в кого оспалі, а в мене доспілі. Як намальовані яблучка, коли прийде Спас.
Коли оце спали
середа, 20 липня 2022 р.
Сухоребра звичайність
Forgive me this my virtue, for in the fatness of these pursy times virtue itself of vice must pardon beg. Сухоребра культура має вже вибачатися й за свою сухоребрість і за чужу багату грубість тілесну й статечну дебелість душевну.
Моментальність
Иноді почуєш і вічність — але так на мент. А далі знов тягнеться вічна моментальність.
Чужослівність
Слідком за "деталею" й "моделею", "контроля" має здобути свій український жіночий рід. Допоможімо-ж ужитком!
вівторок, 19 липня 2022 р.
Ув обіймах
Чудовий, люблений образ "увійти в обійму". Куди ліпший, ніж "пристати до гурту", чи й "приліпитися до ґрона". Як уявити, що ти набій ув обійниці, то зразу тягне вставитися, встромитися, та просто лягти в обійму. "Ви тепер лягли в наші обійми!" Ах, яке єднання з омріяним колом!
неділя, 17 липня 2022 р.
Тривала відлука
Ото виїздиш за кордон, покрутишся-покрутишся й: а що-ж, і тут якось люде живуть, раду дають. А на Вкраїну оглянешся: чи ще живуть, чи що дають? Бере сумнів. Бере й кидає об нову землю. В тім небезпека тривалої, хоч і вимушеної, відгоди з домівки.
Аж занадто
Сидю, пишу й гадаю собі: "Це все дуже мило — наче метелик пурхнув. А тут війна." Ну, а метеликові що? Він, як житиме, то ще трохи й попурхає. Саме цього пурхливого й бракує в житті. Бо бурхливого аж занадто.
На вході й виході
Amazing
Діряні війни
Складається вражіння (хоч таке й мало ймовірне), що московський провід занадто надивився "Зоряних воєн" з космічними спалахами, вибухами, ракетним никанням. Не маючи змоги й потуги скаламутити молоко на Чумацькому Шляху, вони гуляють у "діряні війни" по старих дорогах чумацьких. І сяє їм, і вабить їх єдино Зірка Смерти.
субота, 16 липня 2022 р.
Чарівний млинок
Всім обрид брехун, всі заїлися його чарівною кукільвановою кашею — киньмо-ж на дно моря його неспинного млинка: то в забрехи єдина маґічна річ. Хай чари чарують у своєму чарівному сьвіті. Час лягти й сторожко спочити на голій правді.
Хибна мета
четвер, 14 липня 2022 р.
Сіль земна та сьвітове сьвітло
Turris eburnea
Високо сидівши в вежі слоневої кости, я раптом усьвідомив із чого вона зроблена: із слоневої смерти, ось із чого. Зразу побачив величезне, щоб стало на цілу вежу, стадо мертвих слонів. Стадо не заперечило краси — просто нагадало, з чого вона твориться.
середа, 13 липня 2022 р.
Сьмійся, сьмішку, дам тобі кишку
вівторок, 12 липня 2022 р.
У павуті
Живеш, як муха в павуті: тільки що дзижчиш. Але тон бреніння завзятий, бо павук не видно як прийде — перший павук. А скільки його ще буде порожнього без твоєї крови павуччя, як не насмокчеться перший-ліпший? То вже брумчи, гуди, деркоти, дзизкай, дзинчи.
Часова вода І
понеділок, 11 липня 2022 р.
Пиши
То Наполеон вигадав нумерацію будинків. А як добре було: "Живу в Василя, за свинарнею, в кутку. Пиши."
З мене поет
З мене поет. Се-б-то пророк, мученик. Добре, що люде не помічають. То вже не запророчать, не замучать, не поетизують.
Ніколи вгору глянуть
Старим душевним оком
Поглядаючи старим душевним оком, у всьому, навіть молодісінькому, вбачаєш ознаки неминучого зотління. Воно ще й не загорілося як слід, а ти вже там розгледів смертенну загадку й розгадку. Бо під старим душевним оком усе марніє, в'яне не розвинувшись. Добре, що молоде душевне око, хоч скільки заглядає до середини, нічого такого розгледіти не може.
Островище
Методична безумність
Though that be madness, yet there's method in't. Хоч це й безумність, але методична. Тепер цю методику (й методички) ми вивчаємо на що-день. Усе крутиться наче в причині — пароксизм бежевілля. Однак причина достеменно не відома. Є методика, маєм докладні методички, але сама метода темна, нестямна, навісна. Вона живе в великому навіженому розумі, в іще більшій голові, повній білої речовини. Хай-би вже була сірість, а то лід і хмара. Але безумство цієї московської методи рве наше тіло, вкраїнське.
субота, 9 липня 2022 р.
Непростимий гріх
На призьбі
Смерть прийшла в кобеняку, на голові — вилога. Сіла на призьбі спиною до дверей, на костур похилилася. Бігається тепер по хаті. Думали, вона ген за гонами-перегонами, а тут і хвіртка не майнула, не рипнула. Що-ж ми маємо, з чим у двір виходити?
Говорюча правда
Кажуть, що в Псавтирі скупчений-згромаджений цілий сьвіт, усе знаття про його: читаєш і пізнаєш. Але тепер усі літерки, титла й коми скачуть перед очима. І нема голосу гарно вчитать. Сама книжка труситься від рук. А з книжкою двигтить і гуркотить правда, сама себе переказуючи спаралізованим і оглухлим.
Душевний каганець
Алеаторіюм
Перше переляк, а потім пересердя, що так був перелякався. Ще далі переляк: чи, бува, не пересердився з переляку? Дуже цікавий алгоритм.
Більмове око
Будем жебоніти, як маленькі діти
Українські підстави
пʼятниця, 8 липня 2022 р.
Життя триває
Я гадав, що життя — то просто "майнуло майно". А тут іще — "війнула війна". Життя триває.
Обскурантське сьвято
На ю-тюбі налазлива рекляма: якась дівчина з дуже приємною вкраїнською вимовою раз-у-раз радить: "Нікагда ні учіте англійський язик..." Дуже добре, дякую! Далі не хочу слухати — не турбуйте вже мене, не псуйте мені моїх ангелянських нервів!
Ще один хвеномен
Ще один хвеномен теперішньої доби — то життя, прожите даремне, марно, нездібно, але якось так погіншливо, поступно. А як-же так? — спитаєте. Бо в гурті треба буть. У гурті їсться спірно й каша.
понеділок, 4 липня 2022 р.
Попенко Панас
Татуйовані пупси
Мальовнича прикмета нашої доби — то замах на вселюдську трансґресію: первісна тілесна чистота, позамалякувана синіми чортиками, позакреслювана принагідними чорнильними шкіцами. Тиха лагідність, обачна домашність намагається доскочити якогось романтично-розбійницького ирію. Як перевернута приказка: Чужий край — як рай, своя країна — як домовина. Безпідставна, облудна дича в надмірно громадської істоти.